Bohemie 2023 skončila

Děkujeme všem za účast a fantastické výkony po celých pět dnů. Jste hvězdy a byli jste v hvězdné společnosti. Snad jste si to užili tak jako my. Těšíme se na vás za dva roky koncem července 2025.

Světová špička na Bohemii

Na letošní Bohemii bude startovat nejen Tove Alexandersson (SWE), ale i oba úřadující Mistři světa na klasice z nedávného šampionátu ve Švýcarsku – Simona Aebersold (SUI) a Kasper Fosser (NOR). Kasper poběží celé závody, Simona první tři etapy.

Co vás čeká v 5 minutách

Vážení a milí závodníci,
jsme rádi, že vás můžeme opět po dvou letech přivítat na mezinárodních 5denních závodech Bohemia Orienteering.
Náš pořadatelský tým si pro vás připravil 5 etap v pískovcových terénech v okolí Svojkova. Snažili jsme se, aby každá etapa byla trochu jiná a vše jste si tak mohli naplno užít. Co vás tedy čeká?

25.7.2023 – Trénink
Seznámit s terénem se můžete na dvou modelových trénincích.  Na mapách Jelení skok přímo v Novém Boru a Rabštejnská vyhlídka v sousedství závodního prostoru bude vždy postaveno 10 kontrol, které jsou v terénu označené klasickými lampiony. Mapy bude možné zakoupit na prezentaci závodů za 25Kč.

26.7.2023 – 1. etapa „Middle na zahřátí“
Krátkou trať jak má být, s častými změnami směrů a střídáním kratších a delších postupů, pro vás připravil náš mladý závodník Dan Pavlovec na mapě Záhořínské kotliny. Start je umístěný přímo v aréně a začíná od 12:00 hodin.

27.7.2023 – 2. etapa „Pískovcová klasika“
Ve druhém dni už půjde do tuhého. Jaroslav Krejčí, jeden z nejzkušenějších závodníků našeho klubu, nachystal tratě plné voleb postupů, které prověří vaši odolnost v terénu finále loňského mistrovství ČR na klasické trati. Poběží se v pískovcových skalách v okolí vrchu Slavíček a mapa nese název Hraběcí cesta.

28.7.2023 – 3. etapa „Lesní sprint“
Lesní sprint v technicky nejnáročnější části prostoru na vás čeká v pátek. Stavitel tratí Vratislav Lamač dokonale využil možností, které mu poskytlo detailní zpracování vrstevnicově členitého terénu plného drobných kupek, nenápadných prohlubní a srázků různých velikostí. Běží se na mapě Dva světy v měřítku 1:4000, která je zpracována podle sprintového klíče.

29.7.2023 – 4. etapa „Mapařská lahůdka“
Tratí sobotní etapy se ujal další mladý závodník našeho klubu Matěj Burda. Ve skalních městech kolem Modlivého dolu plných balvanů, skalních věží a průchodů si užijete nevšední zážitek na mapě Dědovy kameny.

30.7.2023 – 5. etapa „Nedělní vyvrcholení“
Start závěrečné etapy začíná již v 9:00 hodin. Na Bohemii je tradičně hendikepový a jinak tomu nebude ani letos. Jan Pavlovec vám nachystal klasickou trať na mapě Medvědí kemp. Můžete se těšit na svahy Velenických údolí posetých balvany a srázky ze všudypřítomného pískovce.

10 faktů o letošní Bohemii, které byste si měli zapamatovat:
1. Přihlášeno je téměř 1600 závodníků z 27 států světa
2. Závody se konají v unikátních pískovcových terénech v okolí obce Svojkov
3. Všechny etapy mají stejnou cílovou arénu, do níž se dostanete buď vlastními auty nebo pořadatelskými autobusy
4. Etapy 3 a 4 mají cíl mimo arénu, na tyto etapy s ohledem na vzdálenost na start a z cíle bude organizována pořadatelská doprava pro nejstarší veterány DH70+ a ani v jednom případě není možné na ně dojet vlastním vozem
5. Závodní mapy jsou vytištěné na vodovzdorném materiálu Synaps
6. Kromě závodů v jednotlivých kategoriích je vypsána stále populárnější bodovací soutěž klubů
7. Součástí Bohemie jsou dva doprovodné závody – Mikrosprint 28.7. a Pivní štafety 29.7.
8. Ve čtvrtek ráno dostanete na shromaždišti koláč nebo buchtu zdarma
9. Až se kolem vás v sobotu prožene v lese modrý dres, tak by to mohla být Tove Alexandersson
10. Další v pořadí již 25.ročník Bohemie pro vás připravíme v roce 2025 v Sosnové u České Lípy