Co vás čeká v 5 minutách

Vážení a milí závodníci,
jsme rádi, že vás můžeme opět po dvou letech přivítat na mezinárodních 5denních závodech Bohemia Orienteering.
Náš pořadatelský tým si pro vás připravil 5 etap v pískovcových terénech v okolí Svojkova. Snažili jsme se, aby každá etapa byla trochu jiná a vše jste si tak mohli naplno užít. Co vás tedy čeká?

25.7.2023 – Trénink
Seznámit s terénem se můžete na dvou modelových trénincích.  Na mapách Jelení skok přímo v Novém Boru a Rabštejnská vyhlídka v sousedství závodního prostoru bude vždy postaveno 10 kontrol, které jsou v terénu označené klasickými lampiony. Mapy bude možné zakoupit na prezentaci závodů za 25Kč.

26.7.2023 – 1. etapa „Middle na zahřátí“
Krátkou trať jak má být, s častými změnami směrů a střídáním kratších a delších postupů, pro vás připravil náš mladý závodník Dan Pavlovec na mapě Záhořínské kotliny. Start je umístěný přímo v aréně a začíná od 12:00 hodin.

27.7.2023 – 2. etapa „Pískovcová klasika“
Ve druhém dni už půjde do tuhého. Jaroslav Krejčí, jeden z nejzkušenějších závodníků našeho klubu, nachystal tratě plné voleb postupů, které prověří vaši odolnost v terénu finále loňského mistrovství ČR na klasické trati. Poběží se v pískovcových skalách v okolí vrchu Slavíček a mapa nese název Hraběcí cesta.

28.7.2023 – 3. etapa „Lesní sprint“
Lesní sprint v technicky nejnáročnější části prostoru na vás čeká v pátek. Stavitel tratí Vratislav Lamač dokonale využil možností, které mu poskytlo detailní zpracování vrstevnicově členitého terénu plného drobných kupek, nenápadných prohlubní a srázků různých velikostí. Běží se na mapě Dva světy v měřítku 1:4000, která je zpracována podle sprintového klíče.

29.7.2023 – 4. etapa „Mapařská lahůdka“
Tratí sobotní etapy se ujal další mladý závodník našeho klubu Matěj Burda. Ve skalních městech kolem Modlivého dolu plných balvanů, skalních věží a průchodů si užijete nevšední zážitek na mapě Dědovy kameny.

30.7.2023 – 5. etapa „Nedělní vyvrcholení“
Start závěrečné etapy začíná již v 9:00 hodin. Na Bohemii je tradičně hendikepový a jinak tomu nebude ani letos. Jan Pavlovec vám nachystal klasickou trať na mapě Medvědí kemp. Můžete se těšit na svahy Velenických údolí posetých balvany a srázky ze všudypřítomného pískovce.

10 faktů o letošní Bohemii, které byste si měli zapamatovat:
1. Přihlášeno je téměř 1600 závodníků z 27 států světa
2. Závody se konají v unikátních pískovcových terénech v okolí obce Svojkov
3. Všechny etapy mají stejnou cílovou arénu, do níž se dostanete buď vlastními auty nebo pořadatelskými autobusy
4. Etapy 3 a 4 mají cíl mimo arénu, na tyto etapy s ohledem na vzdálenost na start a z cíle bude organizována pořadatelská doprava pro nejstarší veterány DH70+ a ani v jednom případě není možné na ně dojet vlastním vozem
5. Závodní mapy jsou vytištěné na vodovzdorném materiálu Synaps
6. Kromě závodů v jednotlivých kategoriích je vypsána stále populárnější bodovací soutěž klubů
7. Součástí Bohemie jsou dva doprovodné závody – Mikrosprint 28.7. a Pivní štafety 29.7.
8. Ve čtvrtek ráno dostanete na shromaždišti koláč nebo buchtu zdarma
9. Až se kolem vás v sobotu prožene v lese modrý dres, tak by to mohla být Tove Alexandersson
10. Další v pořadí již 25.ročník Bohemie pro vás připravíme v roce 2025 v Sosnové u České Lípy

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Tomas Vacha. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.